Історія скаутингу Любовь

Як почати займатися скаутингом?

Будь напоготові!

Ця стаття написана для керівників початківців скаутських організацій різних рівнів і призначена для формування ідеологічних основ при проведенні скаутських занять. Для зручності я виділив в ній основні частини, які можна читати окремо один від одного.

як стати скаутом

Як я став скаутом?

На початку 2015 року я шукав способи служити Богу через волонтерські та соціальні проекти. Через декілька місяців пошуку я опинився на скаутських заняттях загону Православних скаутів України (ПСУ) в м. Ірпінь і відчув, що це саме те що мені підходить. В травні ми з дружиною завітали в скаутський табір «Лісова школа 2015», в якому ми побачили справжній скаутинг, який нас надихнув. А в вересні 2016 року ми заснували в смт. Диканька Полтавської області скаутський загін Святителя Миколая Чудотворця, де по суботах проводимо заняття для місцевої молоді.

І хоч пройшло вже майже чотири роки — тільки зараз я почав задавати собі питання про те як займатися скаутингом по справжньому та як його розвивати.

Чому я займаюся скаутингом?

Я шукав спосіб служити Богу на своєму рівні, і цей пошук виразився в служінні дітям. Я вірю в те, що дітям потрібна допомога в їх всебічному розвитку і скаутинг це одна з форм такої допомоги від дорослих до дітей.

Що необхідно знати про скаутинг?

1111

Скаутинг це міжнародне молодіжний волонтерський рух, заснований в 1907 році і діє майже в кожній країні.

Мета скаутингу — сприяти розвитку молодих людей в досягненні їх повного фізичного, інтелектуального, соціального і духовного потенціалу як здорових і щасливих особистостей, як відповідальних і корисних громадян і як членів їх місцевих, національних та міжнародних співтовариств.

За допомогою скаутського методу розвиваються такі риси характеру, як впевненість, надійність, відповідальність, рішучість, ініціативність, незалежність, винахідливість, а також навички лідерства, взаємодії та прийняття рішень. Список можна продовжувати, але головне, що всі заняття відбуваються на основі потреб самої молоді в розвитку, пригодах, дружбі, навчанні, особистісному зростанні та дорослішанню.

СКАУТСЬКИЙ МЕТОД - це прогресивна система, призначена для досягнення цих цілей, що включає вісім елементів (від простого до складного):

 • 1) підтримка і особистий приклад дорослих;
 • 2) командна система (дружня атмосфера в незалежному патрулі);
 • 3) природа;
 • 4) навчання в грі та дії;
 • 5) символьна структура (форма, хустинка, нашивки посад і розрядів, нашивки знань);
 • 6) закон і обіцянка;
 • 7) всебічний особистісний зріст, відповідальність, ініціатива;
 • 8) служіння в суспільстві на всіх рівнях та хороші справи, сприяння миру та гармонії.

ОБІЦЯНКА СКАУТА: бути вірним Богу, собі, іншим.

ЗАКОНИ СКАУТА (моральний кодекс) від простого до складного і від себе до інших:

 • 1) скаут охайний;
 • 2) скаут ввічливий;
 • 3) скаут тримає своє слово. Слову скаута довіряють;
 • 4) скаут радісний і не падає духом у важких ситуаціях;
 • 5) скаут чистий в думках, словах і вчинках;
 • 6) скаут друг природі;
 • 7) скаут слухається батьків та керівників;
 • 8) скаут друг та помічник для всіх, не дивлячись ні на які відмінності;
 • 9) скаут вірний своїй країні (активна і діяльна громадська позиція);
 • 10) скаут вірний Богу.

Що робити керівнику?

Патрульним, лідерам патрулів, керівникам загонів та осередків необхідно розуміти чи діють вони у напрямку розвитку своїх патрулів, загонів та осередків. Починати можна з простого – із самого себе, бо в скаутингу все робиться через власний приклад. Раз в тиждень можна проаналізувати, чи виконуються складові методу, обіцянки та закону – і не тільки на скаутському занятті, а і в щоденному житті. Потім при розвитку в собі скаутських якостей кожен керівник діє на своєму рівні. Патрульний і лідер можуть розповсюджувати свій досвід на членів патруля – через планування правильних скаутських занять і таборів. Командир загону може відшукувати засоби задоволення потреб патрулів, створювати нові патрулі та ділитися досвідом з іншими керівниками. Керівник осередку може робити те саме в розрізі розвитку загонів на своїй території.

Про природу

Скаутські заняття в основному проводяться на природі, тому що це здорова, пригодницька і дещо ризикова середа з викликами, які скаути хочуть перемогти. Таким чином, скаути навчаються долати труднощі і приймати власні рішення. Також потрібно пам’ятати, що природа і погода бувають різними – і кожен раз треба вчити дітей бути готовими до всього, і не допускати перенавантаження, переохолодження і т.п.

 

Про навчання

Навчання — один з важливих елементів скаутингу. Скаути повинні знаходити і розвивати в собі амбіції і бажання вчитися самостійно, що цінніше, ніж звичайне пасивне навчання. Кожен скаут, незалежно від його можливостей, повинен бути натхненний навчанням і діяти на своєму власному рівні. Це робиться шляхом того, що скаут сам вчиться і проводить заняття для інших за темами, які він вибрав самостійно зі списку, запропонованого в книзі «Scouting for Boys» (починаючи з виживання і медицини, і закінчуючи хореографією і флористикою). Навчання в скаутингу неконкурентне, тому що скаути повинні вчитися тому що їм подобається предмет, а не для того щоб бути краще за інших або щоб отримувати хороші оцінки.

 

Про конкуренцію та взаємодію

Скаутинг — це доповнення до сім’ї, церкви, школи, спорту і т.д. Скаутинг не тільки їх не замінює, але і не конкурує з ними. Не можна сказати, що скаутинг краще або гірше ніж щось інше. Скаутинг — це універсальна і всебічна система розвитку і виховання молоді один раз в тиждень на три години. Погодьтесь, таке хобі вельми корисно мати багатьом дітям і дорослим.

11

На завершення

У багатьох містах України діють скаутські патрулі. Приходьте на заняття і дорослі і діти! А якщо патрулів ще немає — створюйте самі — скаути Вам допоможуть!

Будь напоготові!

 

Керівник Полтавської осередку Православний скаутів України В’ячеслав Таранченко.

13.11.2018

 

рассказать друзьям и получить подарок

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в LiveJournal

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>