Воскресная школа

Поробки для недільної школи. Різдво Богородиці.

Я проводжу практичну частину заняття в Диканської недільній школі.
На сторінках цього сайту буду ділитися з Вами моїми напрацювання і виробами з дітками для недільної школи.
В основному буду викладати відеозвіти з оглядом того як я за допомогою поробок допомагаю діткам запам’ятати теоретичну частину на наших заняттях, так що тексту буде мало, а ідей багато; )
Основна задумка на навчальний рік — щоденник недільної школи. Ми з дітьми будемо кожне заняття заповнювати одну сторінку щоденника по темі заняття. Після заняття щоденник залишається в недільній школі, по-перше, що б не було проблем з забування щоденника вдома, а по-друге в кінці року дітлахи зможуть забрати готовий щоденник додому — це буде їх перша власна книга!

Різдво Богородиці.

Треба сказати що про цю подію ви нічого не прочитаєте в Євангеліє. А якщо так, то звідки ж ми знаємо про це свято, про події пов’язані з цим святом? А ми з вами пригадуємо що є не лише Священне Писання, з якого ми дізнаємось про життя Господа, а ще є Передання.

Джерелом при створенні творів про народження Приснодіви Марії служило Святе Передання. Усна розповідь про цю подію знайшла відображення в таких апокрифічних пам’ятках як Протоєвангеліє Якова (гл. 1-7) і Євангеліє псевдо-Матвія (гл.1-4).

А так як ми цього навчального року будемо уважно вивчати Євангеліє від Луки то слід відмітити, що саме у Євангеліста Луки написаний гімн Богородиці, котрий ми часто чуємо (хто пригадає що це за рядки?):

28 Ангел, войдя к Ней, сказал: радуйся, Благодатная! Господь с Тобою; благословенна Ты между женами. 29 Она же, увидев его, смутилась от слов его и размышляла, что бы это благословенна Ты между женами, и благословен плод чрева Твоего!

Власне про саму поробку.

поробка Різдво Богородиці

Цього разу ми робили листівку котру діти забрали додому щоб подарувати своїм близьким.
На листівці зображені Іоаким та Анна, а всередині листівки ми написали вєлічаніє до свята Різдва Богородиці.
Для поробки нам знадобляться:
1. Папір білий та кольоровий з надрукованими чи намальованими сердечками.
2. Фетр. Загалом його можна замінити на кольоровий картон. З фетра ми вирізали фігурки Іоакима та Анни.
3. Кольорові олівці та фломастери.

Наше знайомство з цим православним святом почнемо розглядаючи ікону «Різдво Богородиці».

поробка Різдво Богородиці

Ми вже говорили, що кожна канонічна ікона несе в собі дуже багато інформації, так що її можна читати як книгу, якщо бути уважним до деталей.

Отже:

  • 1. Дуже дивною, мабуть, вам здається тканина яка звисає над дахами приміщень.

Як гадаєте, що це може значити? Це значить, що події які зображені на іконі відбувались в середині цієї будівлі.

  • 2. Хто всі ці люди на іконі? Найвиразніші постаті чоловіка та жінки з німбами. Як ви гадаєте хто це? Може колись ви чули про ті події.

Іоакима і Анну Господь вибрав стати прабатьками Спасителя світу. Іоаким походив з дому царя Давида, а Анна — з священицького роду. Племінниця Анни, праведна Єлизавета, стала потім матір’ю Іоанна Хрестителя і двоюрідною сестрою майбутньої Діви Марії.

  • 3. А чому Іоакима і Анну зображають з німбами? Що це значить?

Німб – символ святості.

Вони не мали дітей до глибокої старості і все життя тужили про це. Їм доводилося переносити презирство і глузування, так як в той час бездітність вважалася ганьбою. Але вони ніколи не нарікали, і тільки гаряче молилися Богу, смиренно сподіваючись на Його Волю.

  • 4. Праведний Іоаким був людиною заможною, маючи велику кількість худоби. Все життя цієї праведної подружжя, незважаючи на багатство, була пройнята духом благоговійної любові до Бога і милосердя до ближніх. За ці якості вони користувалися загальною любов’ю і повагою. Пригнічувала їх, проте, одна скорбота: вони були бездітними, що у євреїв вважалося ознакою покарання Божого. Вони невпинно просили у Бога послати їм радість в дитині, хоча вже в старості їм мало залишалося надії на це. Іоаким був особливо засмучений своїм бездітність і одного разу, приносячи свій дар Богу, він почув від когось Рувима жорсткий докір: «Навіщо ти перш інших бажаєш принести свої дари Богу? Адже ти не гідний, як безплідний! «Від великого горя праведний Іоаким віддалився в пустелю для поста і молитви.

Дізнавшись про це, праведна Анна, визнаючи себе винуватицею їх бездітність, теж засмутився і стала ще старанніше молитися Богу, щоб Він почув її і послав їй дитя. В одному з таких молитовних моментів з’явився їй ангел Господній і сказав: «Твоя молитва почута Богом, і ти зачнеш і народиш дочку благословенну, вищу за всіх земних дочок. Заради Неї благословляться всі роди земні. Назви Її Марія. «

Почувши ці радісні слова, праведна Анна поклонилась Ангелові і сказала: «Живий Господь Бог мій! Якщо у мене дійсно народиться дитя, то я віддам його Господові на служіння. Нехай воно служить Йому, вихваляючи Його ім’я на все життя! «

Той же Ангел Господній з’явився і праведному Іоакима, сказавши йому: «Бог милостиво прийняв твої молитви. Дружина твоя Анна зачне і народить дочку, про яку весь світ буде радіти. Ось і знамення вірності моїх слів: йди в Єрусалим, і там біля Золотих воріт ти зустрінеш свою дружину. «

  • 5. Фігура праведного Іоакима з’являється в творах останній третині XIII століття. Згідно етичним нормам того часу Іоаким не міг бути зображений де-небудь в центральній частині композиції: чоловік не входив на жіночу половину будинку в певні моменти. Тому він зображувався як би поза приміщенням, в дверному отворі однієї з архітектурних лаштунків (палат), або ж заглядає через віконце.

У XVIII столітті, коли багато російські майстри орієнтуються на західноєвропейські зразки, а строгі обмеження в сімейному побуті відходять у минуле, Іоакима починають зображати стоїть або сидить недалеко від ложа Анни.

  • 6. На іконографії ранніх ізводів праведна Анна напівлежить або сидить на високому ложі, її зображення більше за інших; її чекають дружини з дарами, перед нею знаходиться повитуха і служниці, які омивають Богоотроковицю в купелі або вже підносять Її матері, нерідко присутній і Діва Марія в колисці.

Анна вдягнена в красний омофор – символ земного початку, народження земної дівчинки.

  • 7. Слід зазначити, що одна з ідей даної іконографії — народження дитини — має в своєму розпорядженні до зображення побутових подробиць. Наприклад, служниця перед тим, як він обмити Немовля Марію, перевіряє рукою температуру води, як це роблять і сучасні жінки.
  • 8. Святу Анну чекають дружини з дарами, а перед її ложем зображуються повитуха і служниці, які омивають Богородицю в купелі.
  • 9. Дружини дарують сосуди, бо Богородиця стане сосудом для Господа. Прийшов час народитися найдосконалішій жінці з усіх людей, яка вмістить Невмістимого.

Нагадаю, що кожну сторінку на наших уроках для недільної школи ми нумеруем церковнослов’янською цифрою.
Інші заняття і вироби для недільної школи ви знайдете якщо перейдете за ПОСИЛАННЯМ.

рассказать друзьям и получить подарок

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в LiveJournal

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Certaines personnes disent que le mariage est une occasion solennelle, et seulement un longeur mariage était digne et élégant, maintenant cette opinion est trop tradition. Si la mariée ne pas dérangé , il peut essayer une robe courte. La mariée courte qui coûteRobe de mariéemoins de matière, à moindre coût, le prix est naturellement plus abordable. Surtout la épouses petite, la mariée courte vous fait paraître plus sophistiquée.
En vacker grekisk gudinna axel diamant spets brudklänning, eleganta vackra färska vattenlösliga spets blommor. Ren skönhet. Det älskar.bröllopsklänningarKvinnan tillbaka mjuka linjer, människor ofta få en känsla av oändlig frestelse. Fall 2016 fashion show golvet, ryggen full av detaljer
As we all know, cheapcheap jerseys jerseys china online shop is the factory of the world, there are an array of products with good quality and cheap. So , today I will introduce cheap jersey to you.Li Ning · 2016 Sudirman Cup world mixed team badminton championship in Guangzhou successfully concludedof, in these days, the New Cheap Jersey of China became the hot topic in everyone.
fans wChina is the world’s second largest economy, the world’s first trading power.TheWholesale jerseys nation’s major clothing wholesale market is as follows: Guangzhou White Horse Clothing Market.
GUIRENNIAO-This logo is a spiritual totem, smooth graphics implication unstoppable force; flexible deliver an elegant arc movement, strength and speed of the United States, a symbol of passion and rationality publicity “Heart” and “meaning”, “concept” unity; pass the fearless and enterprising mind, showing beyond the realm of self, to unstoppable force to create the future.XTEP-Xtep (China) Co., Ltd. is a comprehensive development wholesale Wholesale jerseysjerseys china shop, production and marketing of Xtep brand (XTEP) sports shoes, clothing, bags, caps, balls, socks mainly large sporting goods industry enterprises.
We will bring appropriate surprises in a particular period of time, such as Christmas Day or a certain time the team to win, and we are able to bring about a correspondingcheap jerseys markdown activity for the fans! Are you interested in ?cheap jerseys free shipping!!! So coming to purchase it!!!