Воскресная школа

Поробки для недільної школи. Правила поведінки в Церкві.

Я проводжу практичну частину заняття в Диканської недільній школі.
На сторінках цього сайту буду ділитися з Вами моїми напрацювання і виробами з дітками для недільної школи.
В основному буду викладати відеозвіти з оглядом того як я за допомогою поробок допомагаю діткам запам’ятати теоретичну частину на наших заняттях, так що тексту буде мало, а ідей багато; )
Основна задумка на навчальний рік — щоденник недільної школи. Ми з дітьми будемо кожне заняття заповнювати одну сторінку щоденника по темі заняття. Після заняття щоденник залишається в недільній школі, по-перше, що б не було проблем з забування щоденника вдома, а по-друге в кінці року дітлахи зможуть забрати готовий щоденник додому — це буде їх перша власна книга!

Правила поведінки в Церкві.

  • 1. Отже сьогодні ми говоримо про те які є правила поведінки в Церкві.

Скажіть, а дома у вас є якісь правила. Які?

А уявіть собі що до вас в гості прийшли друзі і почали гуляти без правил, ви кажете не чіпай цю книгу, вона мамина, а друзі картинки повирізали з неї, ви кажете, ми їмо за столом а друзі сіли і кавун на підлозі порізали та їдять, ви кажете, що на стінах у вас не малюють, а вони по шпалерам помалювали, погуляли, а потім пішли додому, а тим часом до вас додому повернулись батьки з роботи, як думаєте їм сподобається, а вам сподобалось коли в ваш дім прийшли і правила ваші не виконували?

Так для чого нам правила в Церкві, тепер ви мені скажіть?

  • 2.  Перше правило по дорозі до храму.

  • Зранку ви встали, одягнулись, не поснідали, бо до Причасправила поведінки в храмітя готуєтесь і йдете в храм, і яке перше правило є коли ви підходите до храму?

Зупинитись перед воротами і перехреститись. А для чого зупинятись?

Щоб ми залишили суєту за воротами, і там же залишили шум і різні шумні ігри, ми заходимо і ігри залишаємо за воротами)

На шляху до церкви є звичай читати молитву.

  • 3. Далі ми входимо до Церкви.

Увійшовши в храм, слід зупинитися біля дверей і створити три поклони (земних в прості дні, а в суботи, неділі та свята — поясні) з молитвою: Боже, будь милостивий до мене, грішного.

Дуже добре не просто перехреститись, а пригадати що ми освящаємо: думки, діла, бажання.

  • 4. Проходимо в Церкву і підходимо до аналоє.

На аналоє лежить ікона святого чи події в честь якої названий храм, або ікона присвячена святу.

При прикладанні (цілування) до Святого Євангелія, Хресту, чесним мощам і іконам слід підходити в належному порядку, не поспішаючи і не пробиваючись, класти два поклону перед цілуванням і один після цілування святині; поклони творити по дню — земні або глибокі поясні, досягаючи рукою до землі.

На іконі може бути зображено кілька священних осіб, але цілувати ікону покладається один раз, щоб не затримувати інших і тим не порушувати благочиння в храмі.

 

  • 5. Більшість з вас знає, що за аналоє заходити і обходити його не можна. А хто знає чому?

 

  • 6. А де в храмі під час служби мають стояти хлопчики а де дівчатка?

Чоловікам належить, за стародавнім звичаєм, ставати в храмі на правій стороні, а жінкам — на лівій.

 

  • 7. А для чого ж ми йдемо до храму?

  • правила поведінки в храмі _

 

Помолитись. Взяти участь в таїнствах. А що дома не можна помолитись?

Бо в Євангеліє Бог сказав  «где двое или трое собраны во имя Мое, там Я посреди них».

 

Тобто якщо в церкві двоє чи троє людей будуть призивати Господа то Бог буде присутнім в Церкві, а як ви думаєте: легко молитись коли навколо ходять, балакають, штовхають, бігають… ви б могли так молитись?

 

Але насправді є праведники якім вдавалось побачити, що на службі не тільки люди є в храмі, от послухайте що одного разу бачив Сєрафім Саровський:

благодатного видения преподобный Серафим Саровский сподобился во время Божественной литургии. Когда после тропарей преподобный произнес «Господи, спаси благочестивыя» внезапно его осенил светлый луч. Подняв глаза, преподобный Серафим увидел Господа Иисуса Христа, идущего по воздуху от западных дверей храма, в окружении Небесных Бесплотных Сил. Дойдя до амвона. Господь благословил всех молящихся и вступил в местный образ справа от царских врат. Преподобный Серафим Саровский, в духовном восторге взирая на дивное явление, не мог ни слова проговорить, ни сойти с места. Его увели под руки в алтарь, где он простоял еще три часа, меняясь в лице от озарившей его великой благодати.

І так хочеться щоб і наші храми посєщав Господь, як він і обіцяв, а для цього ми будемо молитись в храмах хоч трішечки і не заважати молитись іншим.

 

Розкажіть які зауваження в храмі вам роблять найчастіше?

 

Більше поробок для недільної школи за посиланням http://healthy-feed.com/category/voskresnaya-shkola/

рассказать друзьям и получить подарок

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в LiveJournal

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>