Воскресная школа

10 ЗАПОВІДЕЙ. Як вони виникли? Пророк Мойсей.

WP_20181028_12_48_34_Pro

Готуючись до занять недільної школи я частіше обираю ту тему яка особисто мені відгукується та близька. Виходить так що діти спочатку спонукають та самоорганізовують мене вчитись з Пн по Сб, а в неділю вже я їх вчу. Так на цьому тижні я сама в себе спитала, а що я знаю про 10 заповідей? Як вони виникли? Як мені зробити їх ближчими в першу чергу до себе, а так і до дітей? Дізналась що відповіді на ці питання можна знайти в книзі Вихід з 1 по 20 глави.

Так темою нашого заняття сьогодні була:

«10 ЗАПОВІДЕЙ. Як вони виникли? Пророк Мойсей.».

Задумка така що під час уроку я дітям викладаю по черзі картинки і зачитую з Біблії відповідні вірші. Вийшла повноцінна, зв’язна розповідь. При цьому в них завдання все запам’ятовувати, а потім ми в клас запросили дорослого котрий історію 10 заповідей не знав і діти мали коротко все переказати йому, при чому по черзі, щоб кожен висловився! Діти не сиділи за партами, а йшли поруч зі мною і роздивлялись картинку за картинкою.

Ми спеціально розставили столи в довгий ряд, що показувало яким довгим був шлях Ізраїльського народу до їх Пасхи і яким довгим та тернистим шляхом дійшли до нас 10 заповідей.

А наприкінці заняття ми з цих картинок, спільно, зробили плакат, котрий повісили в недільній школі.

WP_20181028_13_24_43_Pro 1

Задумка цього уроку перевершила всі мої сподівання, навіть той хто зазвичай як мишка сидить на уроці сьогодні активно розповідав історію виходу з рабства Ізраїльського народу і в очах дітей я вперше за дуже довгий час бачила щире зацікавлення!

10 заповідей

Нище я приведу картинки і коментарі до них. Я використала переклад Огієнко, але мені він здається складним для дітей тому деякі слова я замінила на більш зрозумілі, деякі вірші скоротила щоб не обтяжувати дітей довгим текстом. Вийшло ось так:

1_Побиття Єврей

10 ЗАПОВІДЕЙ. Як вони виникли? Пророк Мойсей.

6. І вмер Йосип і всі браття його, та ввесь той рід.

7. А Ізраїлеві сини плодилися сильно, і розмножувались, та й стали вони надзвичайно сильні. І наповнився ними той край.

8. І став над Єгиптом новий цар, що не знав Йосипа.

9. І сказав він до народу свого: Ось народ Ізраїлевих синів численніший і сильніший від нас!

10. Станьмо ж мудріші за нього, щоб він не множився! Бо буде, коли нам трапиться війна, то прилучиться й він до ворогів наших, і буде воювати проти нас, і вийде з цього краю.

11. І настановили над ним начальників податків, щоб його гнобити своїми тягарами. І він будував міста на запаси фараонові: Пітом і Рамесес.

12. Але що більше його гнобили, то більше він множився та більше ширився. І жахалися єгиптяни через Ізраїлевих синів.

13. І Єгипет змушував синів Ізраїля тяжко працювати.

 (Вихід 1:6-13)

2_Забирали дітей єврейок

15. І звелів був єгипетський цар єврейським бабам-сповитухам….

16. …. Як будете бабувати єврейок, то дивіться на порід: коли буде син, то вбийте його, а коли це дочка, то нехай живе.

17. Але баби-сповитухи боялися Бога, і не робили того, як казав їм єгипетський цар. І вони лишали хлопчиків при житті.

20. І Бог чинив добро бабам-сповитухам, а народ розмножувався, і сильно міцнів.

….

22. І наказав фараон усьому народові своєму, говорячи: Кожного народженого єврейського сина кидайте його до Річки, а кожну дочку зоставляйте при житті!

(Вихід 1:15-22)

3_Корзина на воді 

1. І пішов один муж з дому Левія, і взяв собі за жінку дочку Левієву.

2. І завагітніла та жінка, та й сина вродила. І побачили його, що він гарний, та й ховала його три місяці.

3. Та не могла його більше ховати. І взяла йому папірусову скриньку, і виасфальтувала її асфальтом та смолою, і положила до неї дитину, та й поклала в очереті на березі Річки.

4. А сестра його стояла здалека, щоб довідатися, що йому станеться.

 (Вихід 2:1-4)

4_Донька фараона знаходить Моісея

5. І зійшла фараонова дочка купатися на Річку, а служниці її ходили понад Річкою. І побачила вона ту скриньку серед очерету, і послала невільницю свою, щоб узяла її.

6. І відчинила, та й побачила дитину, ось хлопчик плаче. І вона змилосердилася над ним, та й сказала: Це з єврейських дітей!

5_Донька фараона залишає собі Моісея

7. І сказала сестра його до фараонової дочки: Чи не піти й не покликати тобі жінку-мамку з єврейок, і вона годуватиме тобі дитину?

8. І сказала їй дочка фараонова: Іди. І пішла та дівчина, і покликала матір дитини.

9. А дочка фараонова сказала до неї: На тобі цю дитину, та й годуй її для мене. А я дам тобі заплату. І взяла та жінка дитину, і годувала її.

10. І підросло те дитя, і вона привела його до фараонової дочки, і він став їй за сина. І вона назвала йому ймення Мойсей, і сказала: бо з води я витягла його.

6_Моісей зростає в царській родині 

10. І підросло те дитя, і вона привела його до фараонової дочки, і він став їй за сина. І вона назвала йому ймення Мойсей, і сказала: бо з води я витягла його.

(Вихід 2:10)

 

Пророк Мойсей

7_Моісей побачив як карають його народ 

11. І сталося за тих днів, і підріс Мойсей. І вийшов він до братів своїх, та й приглядався до їхніх терпінь.

8_Моісей вбиває єгиптянина

І побачив він єгиптянина, що бив єврея з братів його.

12. І озирнувся він туди та сюди, і побачив, що нікого нема, та й убив єгиптянина, і заховав його в пісок.

13. І вийшов він другого дня, аж ось сваряться двоє євреїв. І сказав він несправедливому: Нащо ти б’єш свого ближнього?

14. А той відказав: Хто тебе настановив за начальника та за суддю над нами? Чи ти думаєш убити мене, як ти вбив був єгиптянина? І злякався Мойсей та й сказав собі: Справді, та справа стала відома!

9_Моісей тікає

15. І почув фараон про цю справу, та й шукав, щоб убити Мойсея. І втік Мойсей від фараонового лиця, і оселився в країні Мідіян.

10_Горящий кущ

23. І сталося по довгих днях, і вмер цар Єгипту. А Ізраїлеві сини стогнали від тієї роботи та кричали. І їхній зойк через ту роботу донісся до Бога.

24. І почув Бог їхній стогін. І згадав Бог Свого заповіта з Авраамом, Ісаком та Яковом.

25. І Бог бачив синів Ізраїлевих, і Бог зглянувся над ними.

 

1. А Мойсей пас отару тестя свого °тра, жерця Мідіянського. І провадив він цю отару за пустиню, і прийшов був до Божої гори, до Хориву.

2. І явився йому Ангол Господній у полум’ї огняному з-посеред тернового куща. І побачив він, що та тернина горить огнем, але не згорає кущ.

4. І побачив Господь, що він зійшов подивитися. І кликнув до нього Бог з-посеред тієї тернини і сказав: Мойсею, Мойсею! А той відказав: Ось я!

7. І промовив Господь: Я справді бачив біду Свого народу, що в Єгипті, і почув його зойк перед його гнобителями, бо пізнав Я болі його.

8. І Я зійшов, щоб визволити його з єгипетської руки, та щоб вивести його з цього краю до Краю доброго й широкого, до Краю, що тече молоком та медом до місця ханаанеянина, і хіттеянина, і амореянина, і періззеянина, і хіввеянина, і євусеянина.

10. А тепер іди ж, і Я пошлю тебе до фараона, і виведи з Єгипту народ Мій, синів Ізраїлевих!

11. І сказав Мойсей до Бога: Хто я, що піду до фараона, і що виведу з Єгипту синів Ізраїлевих?

13. І сказав Мойсей до Бога: Ото я прийду до Ізраїлевих синів та й скажу їм: Бог ваших батьків послав мене до вас, то вони запитають мене: Яке Ім’я Його? Що я скажу їм?

14. І сказав Бог Мойсеєві: Я Той, що є. …

Імя Бога

10. Та Мойсей сказав до Господа: О Господи я не промовець ні від учора, ні від позавчора, ані відтоді, коли Ти говорив був до Свойого раба, бо я тяжкоустий та тяжкоязикий.

11. І сказав йому Господь: Хто дав уста людині? Або Хто робить німим, чи глухим, чи видючим, чи темним, чи ж не Я, Господь?

12. А тепер іди, а Я буду з устами твоїми, і буду навчати тебе, що ти маєш говорити.

13. А він відказав: Молю Тебе, Господи, пошли іншого, кого маєш послати.

14. І запалав гнів Господній на Мойсея, і Він сказав: Чи ж не Аарон твій брат, Левит? Я знаю, що він добре буде говорити.

16. І він буде говорити за тебе до народу. І станеться, він буде тобі устами, а ти будеш йому замість Бога.

(Вихід 4:1-31)

11_Моісей і Аарон приходять до фараона

1. А потім прийшли Мойсей й Аарон, та й сказали до фараона: Так сказав Господь, Бог Ізраїлів: Відпусти народ Мій, і нехай вони святкують Мені на пустині!

2. А фараон відказав: Хто Господь, що послухаюсь слова Його, щоб відпустити Ізраїля? Не знаю Господа, і також Ізраїля не відпущу!

 (Вихід 5:1-23)

12_Моісей говорить з Богом

1. І сказав Господь до Мойсея: Тепер побачиш, що вчиню Я фараонові, бо він, змушений рукою сильною, їх відпустить, і, змушений рукою сильною, вижене їх із краю свого.

13_Кровава ріка

1. І сказав Господь до Мойсея: Дивись, Я поставив тебе замість Бога для фараона, а твій брат Аарон буде пророк твій.

2. Ти будеш говорити все, що Я накажу тобі, а брат твій Аарон буде говорити фараонові, і нехай він відпустить Ізраїлевих синів з свого краю.

 

13. Та затверділо фараонове серце, і він не послухався їх, як говорив був Господь.

14. І сказав Господь до Мойсея: Запекле фараонове серце, він відмовив відпустити народ!

15. Піди до фараона рано вранці. Ось він вийде до води, а ти стань навпроти нього на березі Річки. А палицю, що була змінена на вужа, візьмеш у свою руку.

16. І скажеш йому: Господь, Бог євреїв, послав мене до тебе, кажучи: Відпусти Мій народ, і нехай вони служать Мені на пустині! Та не послухався ти дотепер.

17. Так сказав Господь: По цьому пізнаєш, що Я Господь: Ось я вдарю палицею, що в руці моїй, по воді, що в Річці, і вона зміниться на кров!

18. А риба, що в Річці, погине. І засмердиться Річка, і попомучаться єгиптяни, щоб пити воду з Річки!

14_Цар не дозволяє Моісею і народу піти

25. І минуло сім день по тому, як Господь ударив Річку.

26. І промовив Господь до Мойсея: Іди до фараона, та й скажи йому: Так сказав Господь: Відпусти Мій народ, і нехай вони служать Мені.

27. А коли ти відмовишся відпустити, то ось Я вдарю ввесь край твій жабами.

28. І стане Річка роїти жаби, і вони повиходять, і ввійдуть до твого дому, і до спальної кімнати твоєї, і на ліжко твоє, і до домів рабів твоїх, і до народу твого, і до печей твоїх, і до діжок твоїх.

29. І на тебе, і на народ твій, і на всіх рабів твоїх повилазять ці жаби.

(Вихід 7:1-29)

15_Жаби

4. І покликав фараон Мойсея й Аарона, та й сказав: Благайте Господа, і нехай виведе ці жаби від мене й від народу мого, а я відпущу народ той, і нехай приносять жертви для Господа!

9. І зробив Господь за словом Мойсея, і погинули жаби з домів, і з подвір’їв, і з піль.

10. І збирали їх цілими купами, і засмерділась земля!

11. І побачив фараон, що сталась полегша, і знову стало запеклим серце його, і не послухався їх, як говорив був Господь.

16_Кара мошками

12. І сказав Господь до Мойсея: Скажи Ааронові: Простягни свою палицю, та й удар земний порох, і нехай він стане вошами в усьому єгипетському краї!

13. І зробили вони так. І простяг Аарон руку свою з палицею своєю, та й ударив земний порох, і він стався вошами на людині й на скотині. Увесь земний порох стався вошами в усьому єгипетському краї.

Та серце фараонове було запеклим, і він не послухався їх, як говорив був Господь.

 17_Кара мухами

16. І сказав Господь до Мойсея: Устань рано вранці, та й стань перед лицем фараоновим. Ось він піде до води, а ти скажи йому: Так сказав Господь: Відпусти Мій народ, і нехай вони служать Мені!

17. Бо коли ти не відпустиш народу Мого, то ось Я пошлю на тебе, і на слуг твоїх, і на народ твій, і на доми твої рої мух. І єгипетські доми будуть повні мушні, а також земля, на якій вони живуть.

20. І зробив Господь так. І найшла численна мушня на дім фараона, і на дім рабів його, і на всю єгипетську землю. І нищилась земля через ті рої мух!

28. А фараон зробив запеклим своє серце також і цим разом, і не відпустив він народу того!

(Вихід 8:1-28)

18_Мор тварин

1. І сказав Господь до Мойсея: Увійди до фараона, і говори до нього: Так сказав Господь, Бог євреїв: Відпусти Мій народ, і нехай вони служать Мені!

2. Бо коли ти відмовишся відпустити, і будеш держати їх ще,

3. то ось Господня рука буде на худобі твоїй, що на полі, на конях, на ослах, на верблюдах, на худобі великій і дрібній, моровиця дуже тяжка.

6. І зробив Господь ту річ назавтра, і вигинула вся єгипетська худоба, а з худоби Ізраїлевих синів не згинуло ані одне.

12. І вчинив запеклим Господь фараонове серце, і він не послухався їх, як говорив був Господь до Мойсея.

19_Град

13. І сказав Господь до Мойсея: Устань рано вранці, і стань перед лицем фараоновим та й скажи йому: Отак сказав Господь, Бог євреїв: Відпусти Мій народ, і нехай вони служать Мені!

22. І сказав Господь до Мойсея: Простягни свою руку до неба, і нехай буде град у всьому єгипетському краї на людину, і на худобу, і на всю польову траву в єгипетській землі!

24. І був град, і огонь горів посеред тяженного граду, що не бувало такого, як він, у всім єгипетськім краї, відколи він став був народом.

35. І стало запеклим фараонове серце, і він не відпустив Ізраїлевих синів, як говорив був Господь через Мойсея.

(Вихід 9:1-35)

20_Саранча

3. І ввійшли Мойсей та Аарон до фараона, та й сказали йому: Так сказав Господь, Бог євреїв: Аж доки ти будеш відмовлятися впокоритися передо Мною? Відпусти Мій народ, і нехай вони служать Мені!

4. Бо коли ти відмовишся відпустити народ Мій, то ось Я взавтра спроваджу сарану на твій край.

7. І сказали раби фараона до нього: Аж доки цей буде нам пасткою? Відпусти цих людей, і нехай вони служать Господеві, Богові своєму. Чи ти ще не знаєш, що знищений Єгипет?

8. І повернено Мойсея та Аарона до фараона, а він їм сказав: Ідіть, служіть Господеві, Богові вашому. Хто та хто піде?

9. І відповів Мойсей: Ми підемо з молоддю нашою та з старими нашими, з синами нашими та з дочками нашими, з дрібною нашою худобою та з великою нашою худобою підемо, бо в нас свято Господнє.

Фараон відповів: нехай ідуть самі чоловіки, та й служіть Господеві,

12. І сказав Господь до Мойсея: Простягни свою руку на єгипетську землю сараною, і нехай вона найде на єгипетський край, і нехай поїсть усю земну траву, усе, що град позалишав.

 

16. І поспішив фараон покликати Мойсея та Аарона, та й сказав: Згрішив я Господеві, Богові вашому, та вам!

17. А тепер пробач же мій гріх тільки цього разу, і помоліться до Господа, вашого Бога, і нехай тільки відверне від мене цю смерть!

18. І він вийшов від фараона й молився до Господа.

19. І повернув Господь західній дуже сильний вітер назад, і він поніс сарану, та й укинув її до Червоного моря. Не позосталась жодна сарана в усім єгипетськім краї.

20. Та Господь учинив запеклим фараонове серце, і він знов не відпустив Ізраїлевих синів.

21_Тьма

21. І сказав Господь до Мойсея: Простягни свою руку до Неба, і станеться темрява на єгипетській землі, і нехай буде темрява, щоб відчули її.

22. І простяг Мойсей свою руку до неба, і сталася густа темрява по всій єгипетській землі три дні.

23. Не бачили один одного, і ніхто не вставав з свого місця три дні! А Ізраїлевим синам було світло в їхніх садибах.

24. І покликав фараон Мойсея, та й сказав: Ідіть, служіть Господеві! Тільки дрібна ваша худоба та ваша худоба велика нехай позостанеться. Також дітвора ваша нехай іде з вами!

25. Та Мойсей відказав: також худоба наша піде з нами, не зостанеться ані копита, бо з нього ми візьмемо на служення Господеві, Богові нашому.

27. І вчинив запеклим Господь фараонове серце, і він не хотів відпустити їх.

 (Вихід 10:1-29)

22_Моісей говорить з Богом 

1. І сказав Господь до Мойсея: Ще одну поразу наведу Я на фараона й на Єгипет. Потому він відпустить вас ізвідси. А коли він буде відпускати вас, то зовсім вас вижене звідси!

4. І промовив Мойсей: Так сказав Господь! Коло півночі Я вийду посеред Єгипту.

5. І помре кожен перворідний єгипетської землі від перворідного фараона, що сидить на своїм престолі, до перворідного невільниці, що за жорнами, і все перворідне з худоби.

10. А Мойсей та Аарон учинили всі оці чуда перед лицем фараоновим. Та зробив запеклим Господь фараонове серце, і він не відпустив Ізраїлевих синів із своєї землі.

(Вихід 11:1-10)

Пасха

1. І сказав Господь до Мойсея й до Аарона в єгипетськім краї, говорячи:

2. Оцей місяць для вас початок місяців. Він вам перший між місяцями року.

3. Скажіть усій ізраїльській громаді, говорячи: У десятий день цього місяця нехай візьмуть собі кожен ягня за домом батьків, ягня на дім.

5. Ягня у вас нехай буде без вади, самець, однорічне. Візьміть його з овечок та з кіз.

23_Пасха мажуть косяки

7. І нехай візьмуть тієї крови, і нехай покроплять на обидва бокові одвірки, і на одвірок верхній у тих домах, що будуть їсти його в них.

12. І перейду Я тієї ночі в єгипетськім краї, і повбиваю в єгипетській землі кожного перворідного від людини аж до скотини. А над усіма єгипетськими богами вчиню Я суд. Я Господь!

13. І буде та кров вам знаком на тих домах, що там ви, і побачу ту кров, і обмину вас. І не буде між вами згубної порази, коли Я вбиватиму в єгипетськім краї.

24_Святкують Пасху

14. І стане той день для вас пам’яткою, і будете святкувати його, як свято для Господа на всі роди ваші! Як постанову вічну будете святкувати його!

 25_Померли первенці

 

28. І пішли й учинили сини Ізраїля, як наказав був Господь Мойсеєві та Ааронові, так учинили вони.

29. І сталося в половині ночі, і вдарив Господь в єгипетськім краї кожного перворідного, від перворідного фараона, що сидить на своїм престолі, аж до перворідного полоненого, що у в’язничному домі, і кожного перворідного худоби.

30. І встав фараон уночі, він та всі раби його, та ввесь Єгипет. І знявся великий зойк в Єгипті, бо не було дому, щоб не було там померлого!…

26_Фараон відпускає народ ізраільський

31. І покликав фараон Мойсея та Аарона вночі, та й сказав: Устаньте, вийдіть з-посеред народу мого, і ви, і сини Ізраїлеві. І йдіть, служіть Господеві, як ви казали!

27_Господь показує куди іти

37. І вирушили Ізраїлеві сини з Рамесесу до Суккоту, близько шости сот тисяч чоловіка піхоти, крім дітей,

38. а також багато різного люду піднялися з ними, і дрібна худоба й велика худоба, маєток дуже великий.

 

3. І сказав Мойсей до народу: Пам’ятайте той день, коли ви вийшли з Єгипту, із дому рабства!

18. І повів Бог той народ окружною дорогою пустині аж до Червоного моря.

21. А Господь ішов перед ними вдень у стовпі хмари, щоб провадити їх дорогою, а вночі в стовпі огню, щоб світити їм, щоб ішли вдень та вночі.

22. Не відступав удень стовп хмари тієї, а вночі стовп огню з-перед обличчя народу!

(Вихід 13:1-22)

28_Фараон хоче наздогнати євреїв

5. І повідомлено царя єгипетського, що втік той народ. І змінилося серце фараона та рабів його до того народу, і сказали вони: Що це ми зробили, що відпустили Ізраїля від роботи нам?

6. І запріг він свою колесницю, і забрав народ свій з собою.

і він погнався за Ізраїлевими синами.

29_Ізраіль ропче на березі моря 

10. І звели Ізраїлеві сини свої очі, аж ось єгиптяни женуться за ними! І дуже злякались вони… І кликали Ізраїлеві сини до Господа,

11. а Мойсеєві дорікали: Чи через те, що не було гробів в Єгипті, ти забрав нас умирати в пустині? Що це вчинив ти нам, щоб вивести нас із Єгипту?

30_Моісей просить Господа допомогти

13. І сказав Мойсей до народу: Не бійтеся! Стійте, і побачите спасіння Господа, що вчинить вам сьогодні.

15. І промовив Господь до Мойсея: Що ти до Мене кличеш? Говори до синів Ізраїлевих, нехай рушають!

16. А ти підійми свою палицю, і простягни руку свою на море, і розітни його, і нехай увійдуть Ізраїлеві сини в середину моря, на суходіл.

 31_Води моря розступились

21. І простяг Мойсей руку свою на море, і Господь гнав море сильним східнім вітром цілу ніч, і зробив море суходолом, і розступилася вода.

22. І ввійшли Ізраїлеві сини в середину моря, як на суходіл.

23. А єгиптяни гналися, і ввійшли за ними всі фараонові коні й колесниці його до середини моря.

32_Військо фараона загинуло 

26. І промовив Господь до Мойсея: Простягни свою руку на море, і нехай вернеться вода на єгиптян, на їхні колесниці й на комонників їхніх.

27. І простяг Мойсей руку свою на море, і море вернулося, коли настав ранок, до сили своєї, а єгиптяни втікали навпроти нього. І кинув Господь єгиптян у середину моря!

28. І вернулась вода, і позакривала колесниці та комонників усьому фараоновому військові, що ввійшло за ними в море. Ані жоден із них не зостався!

33_Ізраільтяни радіють свободі 

1. Тоді заспівав Мойсей та Ізраїлеві сини оцю пісню Господеві, та й проказали, говорячи: Я буду співать Господеві, бо дійсно звеличився Він

Ізраільтяни в пустелі.

34_Немає води

 

 

22. І повів Мойсей Ізраїля від Червоного моря, і вийшли вони до пустині Шур. І йшли вони три дні в пустині, і не знаходили води.

23. І прийшли вони до Мари, і не могли пити води з Мари, бо гірка вона.

 

 

35_Вода в річці очистилась

 

 

24. І став народ ремствувати на Мойсея, говорячи: Що ми будемо пити?

25. І він кликав до Господа! І показав йому Господь дерево, і він кинув його до води, і стала вода та солодка!

 

 

36_Манна небесна

Багато днів вони йшли по пустелі. Вся їжа закінчилася. Люди голодували. Вони сердилися на Мойсея. Господь нагодував їх їжею з неба. Вони назвали їжу манною небесною. За смаком вона була як хліб з медом. Манна з’являлася на землі щоранку.

Исход 16:1–15, 31

37_Набирали зайву манну

Господь звелів їм збирати стільки манни, скільки потрібно для їжі на день. Деякі люди не послухалися. Вони набрали її занадто багато. Вони залишали її на наступний день. Але на наступний ранок манна виявлялася повної черв’яків. Вона погано пахла. Вони не могли їсти її.

Исход 16:16–21

38_В день суботній манну не збирати

Господь сказав, що люди не повинні збирати манну в день суботній. Їм потрібно зібрати досить манни напередодні. Тоді їм не доведеться працювати в суботу. Вони зможуть зберігати день суботній святим. Манна в суботу не псувалася.

Исход 16:22–26

39_Знову не стало води 

1. І рушила вся громада Ізраїлевих синів по пустелі І не було води пити народові.

2. І сварився народ із Мойсеєм, і казали вони: Дайте нам води, і ми будемо пити! А Мойсей їм сказав: Чого ви сваритеся зо мною? Нащо випробовуєте Господа?

 40_Вода потекла з гори

5. І сказав Господь до Мойсея: Перейдися перед народом, і візьми з собою декого з старших Ізраїлевих, а палицю, що нею ти вдарив був Річку, візьми в свою руку, та й іди!

6. Ось Я стану перед лицем твоїм там, на скелі в Хориві, а ти вдариш у скелю, і вийде із неї вода, і буде пити народ! І зробив Мойсей так на очах старших Ізраїлевих.

10 Заповідей

41_Гора Сінай

1. Третього місяця по виході Ізраїлевих синів із єгипетського краю, того дня прибули вони на Сінайську пустиню.

42_Моісей іде на гору Сінай на 40 днів

2. І отаборилися в пустині, навпроти гори.

3. А Мойсей увійшов до Бога. І кликнув до нього Господь із гори, говорячи: Скажеш отак звістиш синам Ізраїля:

4. Ви бачили, що Я зробив був Єгиптові, і носив вас на крилах орлиних, і привів вас до Себе.

5. А тепер, коли справді послухаєте Мого голосу, і будете дотримувати заповіту Мого, то станете Мені власністю більше всіх народів, бо вся земля то Моя!

43_Моісей передає народу все що казав Господь

 

 

7. І прибув Мойсей, і покликав старших народніх, та й виложив перед ними всі ті слова, що Господь наказав був йому.

8. І відповів увесь народ разом, та й сказав: Усе, що Господь говорив, зробимо!

 44_Всі ізраільтяни чують голос Божий

9. І промовив Господь до Мойсея: Ось Я до тебе прийду в густій хмарі, щоб чув народ, коли Я говоритиму з тобою, і щоб повірив і тобі навіки!

11. І нехай вони будуть готові на третій день, бо третього дня зійде Господь на гору Сінай на очах усього народу.

45_Господь в хмарі

16. І сталося третього дня, коли ранок настав, і знялися громи та блискавки, і густа хмара над горою та сильний голос сурми! І затремтів увесь народ, що був у таборі…

17. І вивів Мойсей народ із табору назустріч Богові, і вони стали під горою.

18. А гора Сінай уся вона димувала через те, що Господь зійшов на неї в огні!

19. І розлігся голос сурми, і він сильно все могутнів: Мойсей говорить, а Бог відповідає йому голосно…

 

1. І Бог промовляв всі слова оці, кажучи:

2. Я Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю з дому рабства.

3. Хай не буде тобі інших богів передо Мною!

4. Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею.

5. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене,

6. і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей.

7. Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення надаремно.

8. Пам’ятай день суботній, щоб святити його!

9. Шість день працюй і роби всю працю свою,

10. а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх.

11. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.

12. Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!

13. Не вбивай!

14. Не чини перелюбу!

15. Не кради!

16. Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!

17. Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого!

 

рассказать друзьям и получить подарок

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в LiveJournal

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>